top of page

 

BAKALÁŘSKÉ

Charakteristika oboru:

Obor Hudba se zaměřením na vzdělávání spadá pod studijní program Specializace v pedagogice.  Hudba se zaměřením na vzdělávání lze studovat jako MAIOR i MONIR. Maior = obor, ze kterého děláte přijímací zkoušku a volíte téma kvalifikační práce.  Minor = obor, ze kterého děláte přijímací zkoušku a nevolíte si téma kvalifikační práce

Kombinace maior a minor v bakalářském studiu

Student se hlásí ke studiu programu sdruženého typu, tzn. na studijní program maior v kombinaci se studijním programem minor (dva obory). Na oba tyto programy (maior i minor) koná přijímací zkoušku. Seznam otevíraných kombinací maior a minor je zveřejněn na webu fakulty www.fpe.zcu.cz v odkazu uchazeč a ve vyhlášce o přijímání. U vybraných studijních programů lze studovat také pouze jeden studijní program, tzv. komplet. Z programu maior se volí téma kvalifikační práce.

a) Maior, forma prezenční, standardní doba studia 3 roky,

b) Minor: v kominaci s Bc. obry Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání, Český jazyk se zaměřením na vzdělávání, Historie se zaměřením na vzdělávání, Německý jazyk se zaměřením na vzdělávání, Ruský jazyk se zaměřením na vzdělávání, Výchova ke zdraví se zaměřením na vzdělávání, Matematika se zaměřením na vzdělávání

c) Komplet (jeden program), forma prezenční, standardní doba studia 3 roky,

JAK SE UPLATNÍM?

Cílem studia profesní zaměřenosti je příprava odborných pracovníků pro oblast hudební kultury. Systém esteticko-historických, teoretických a dovednostně-praktických disciplín je doplněn o poznatky z organizování kulturního života a aktuální problematiku hudební kultury regionu. Absolventi se mohou uplatnit jako odborníci na krajských či městských úřadech, v kulturních zařízeních, uměleckých agenturách, v kulturních rubrikách informačních médií. Získané vědomosti a praktické dovednosti ovšem vytvářejí i dobré předpoklady pro další studium v navazujících učitelských programech magisterských.

To samé jako na klavír

MOHU JINÝ NÁSTROJ???

  • správná vokální reprodukce zahraných tónů v rozsahu klaviatury (přenos do vlastního rozsahu)

  • sluchová analýza dvojzvuku, trojzvuku, příp. čtyřzvuku a vokální reprodukce kteréhokoliv tónu ze znějících dvojzvuků a vícezvuků

  • intonace a analýza intervalů (čistých, velkých a malých) směrem vzestupným i sestupným,

  • intonace a sluchová analýza trojzvuků dur, moll, zvětšeného a zmenšeného v základním tvaru i obratech (dur, moll),

  • schopnost rozvíjení hudebních myšlenek improvizačním způsobem do větších celků (perioda),

  • schopnost reprodukce melodicko-rytmických útvarů (např.: dvoutaktí, čtyřtaktí).

  • smysl pro rytmus – schopnost správné reprodukce různých předehraných rytmických útvarů, reprodukce (z listu) rytmického cvičení nebo zápisu melodie.

  • uchazeč si připraví a se smyslem pro přednes zazpívá dvě lidové písně odlišného charakteru (rychlá, pomalá) 

  • Všeobecná orientace v hudebním životě

UMÍM ZPÍVAT?

  1. Stupnice dur i moll rovným pohybem nebo protipohybem, akordy ke stupnicím (tenuto, staccato, rozloženě; případně velký rozklad rovným pohybem nebo protipohybem)

  2. dvě etudy (výběr z jakékoliv uvedené sbírky: C. Czerny, op. 261, 849, 821, 299..., popř. Cramer)

  3. dvě skladby - přednesy různého slohového období (baroko, klasicismus, romantismus, 20. stol. apod.),

  4. Součástí zkoušky může být hra z listu (na úrovni 1. až 2. roč. ZUŠ) a improvizace elementárního doprovodu lidové písně (i v transpozici). Etudy a přednesy mohou být hrány z not.

CO KLAVÍR???

NEJPRV PÁR 

OTÁZEK...

...aneb podmínky k přijetí

CO TEORIE???

Bezpečná znalost hudební teorie ověřovaná formou testu (volba odpovědi ze čtyř nabídnutých možností) v rozsahu publikace ZENKL, Luděk. ABC hudební nauky. 8. vyd. Praha: Editio Bärenreiter, 2003. ISBN 80-86385-21-3 (znalost not v G a F klíči , intervalů, trojzvuků s obraty, ze čtyřzvuků D7 s obraty, stupnic dur a moll, paralelních a stejnojmenných, základního italského názvosloví z oblasti dynamiky aj.). Maximální počet bodů je 40.

VZOROVÝ TEST

V ROCE 2021 NENÍ SOUČÁSTÍ

PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ

KOMPLETNÍ PODMÍNKY K PŘIJETÍ A PRŮBĚHU PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ PRO ROK 2021/2022 NELEZNETE ZDE:

2021/2022

JDEME

NA TO!!!

PŘIHLÁŠKA

1.png

Přijímací řízení pro rok 2021/2022

bottom of page