top of page

Rozhodl ses studovat obor Hudba se zaměřením na vzdělávání na ZČU?

Provedeme tě průběhem tvého studia...

vkz
vv
rj
nj
hv
čj
aj
m
hs
podmínky

Podmínky přijetí ke studiu

  • Podmínkou přijetí ke studiu je úspěšné složení maturitní zkoušky nejpozději do termínu zasedání přijímací komise. Povinnou součástí přijímacího řízení je přijímací zkouška v podobě písemné zkoušky odborných znalostí, dovedností nebo hodnocení portfolia. Formu zkoušky stanovuje Vyhláška o přijímání.

  • Splnění podmínky úspěšného složení maturitní zkoušky uchazeč prokazuje úředně ověřenou kopií maturitního vysvědčení, kterou odevzdá při převzetí rozhodnutí o přijetí u předběžného zápisu (červenec 2021) či náhradního termínu zápisu (září 2021). V případě, že uchazeč nedoloží úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení, nebude ke studiu přijat.

  • Na všechny programy bude přijato celkem maximálně 200 uchazečů.

  • V případě nižšího počtu uchazečů, než je kapacitní limit fakulty v daném studijním programu, může děkan fakulty všem uchazečům tohoto programu prominout přijímací zkoušku. V takovém případě jsou o této skutečnosti uchazeči informováni do 15. 5. 2021.

  • Výsledky didaktických testů uchazečů realizované v rámci maturit nejsou v přijímacím řízení pro akademický rok 2021/22 zohledňovány. 

  • Pokud má uchazeč podáno více přihlášek se stejným programem (včetně maior/minor), zkoušku koná jen jednou a výsledek se mu započítává pod všechny jeho podané přihlášky.

 

Podmínky přijetí u jednotlivých programů

PROGRAMY:

Matematika se zaměřením na vzdělávání 

Chemie se zaměřením na vzdělávání

Biologie se zaměřením na vzdělávání

Fyzika se zaměřením na vzdělávání

Technická výchova se zaměřením na vzdělávání

Geografie se zaměřením na vzdělávání

  • Písemná zkouška složená z 30 otázek. Minimální počet bodů pro úspěšné absolvování zkoušky je 10. Ze 4 nabízených možností odpovědí je vždy právě jedna správná. Za správnou odpověď se přičítá jeden bod, za nesprávnou odpověď se neodečítá žádná hodnota. Délka trvání zkoušky je 60 minut. 

    • Jedná se o zkoušení znalostí z oblasti matematiky (na program Matematika se zaměřením na vzdělávání), chemie (na program Chemie se zaměřením na vzdělávání), biologie (na program Biologie se zaměřením na vzdělávání), fyziky (na program Fyzika se zaměřením na vzdělávání), technické výchovy a fyziky (na program Technická výchova se zaměřením na vzdělávání) a geografie (na program Geografie se zaměřením na vzdělávání) v rozsahu studia na gymnáziu.

    • Uchazeči o studium v programech Geografie se zaměřením na vzdělávání, Technická výchova se zaměřením na vzdělávání a Fyzika se zaměřením na vzdělávání mohou při zkoušce použít kalkulačku, není možné použít kalkulačku na mobilním telefonu. 

 

Informatika se zaměřením na vzdělávání

  • Zkouška písemnou formou na počítači. V textu se budou nacházet otázky různého typu (polytomické, seřazovací, přiřazovací, doplňovací apod.). Otázky budou hodnoceny podle stupně obtížnosti max. 3 body tak, že celkový nejvyšší součet bude činit 30 bodů. Odpovědi jsou vyhodnoceny automaticky. Uchazeč u přijímací zkoušky vyhoví, pokud získá minimálně 8 bodů. Standardní doba trvání testu je 45 minut, maximální délka pro zohlednění možného prodlení systémů testu je 60 minut. Jedná se o zkoušení znalostí z oblasti informatiky a informačních a komunikačních technologií v rozsahu studia na gymnáziu. 

    • Zkouška bude vykonána online v prostředí LMS Moodle. Podrobnější informace včetně přihlašovacích údajů uchazeči obdrží nejpozději 28. 5. 2021 na emaily, které uvedly v přihlášce. Neobdrží-li tento email, nejpozději do 31. 5. 2021 kontaktují pověřené osoby KVD. Pověřené osoby KVD: PhDr. Zbyněk Filipi, Ph.D., email: filipiz@kvd.zcu.cz, tel. +420 377 63 6453 a Mgr. Jan Baťko, Ph.D., email: batko@kvd.zcu.cz, tel.: +420 377 63 6449.

    • Ke zkoušce je potřeba si připravit vlastní PC se stabilním připojením do internetu a internetovým prohlížečem. Plná podpora je zaručena pro prohlížeče Mozilla Firefox (verze min. 68 ESR) a Google Chrome (verze min. 81). 

    • V závažných případech, kdy uchazeč nemá odpovídající zařízení, je možné zkoušku vykonat za zvýšených bezpečnostních opatření pod dozorem prezenčně na adrese KVD. O tuto možnost je však nutno emailem požádat pověřené osoby KVD a to nejpozději do 28. 5. 2021. 

 

Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání 

Zkouška se skládá na počítači a zahrnuje přibližně 40 otázek. V otázkách se buď volí ze 4 možností anebo se doplňuje odpověď. Ze čtyř nabízených možností je vždy právě jedna správná. Jelikož se jedná o tzv. computer adaptive testing (počítač nabízí odpovědi podle předchozích odpovědí), jednotlivé otázky mají různé bodové ohodnocení podle své náročnosti. Maximální počet získaných bodů je 120, uchazeč u přijímací zkoušky vyhoví v případě, že získá 70 a více bodů. Padesát procent testu je zaměřeno na použití jazykových prostředků. Zbývajících padesát procent testu tvoří úkoly zaměřené na poslechové dovednosti (budou použita sluchátka). Délka testu je v průměru 30 minut, maximálně však 70 minut. Odpovědi jsou automaticky vyhodnoceny a k počtům bodů je pak následně přiřazena jazyková úroveň podle Evropského referenčního rámce pro cizí jazyky CEFR. U uchazečů se zájmem o studium se předpokládá minimální znalost na úrovni B2.

 

 

Český jazyk se zaměřením na vzdělávání 

Přijímací zkouška v podobě písemné zkoušky odborných znalostí. Písemná zkouška odborných znalostí na program Český jazyk se zaměřením na vzdělávání se skládá z 60 otázek.  Minimální počet bodů pro úspěšné absolvování zkoušky je 20. Ze čtyř nabízených možností je vždy právě jedna správná. Za správnou odpověď se přičítá jeden bod, za nesprávnou odpověď se neodečítá žádná hodnota. Jedná se o zkoušení znalostí z oblasti českého jazyka a literatury v rozsahu studia na gymnáziu. Délka trvání zkoušky je 60 minut. 

 

 

Historie se zaměřením na vzdělávání 

Písemná zkouška odborných znalostí se skládá ze 100 otázek, členěných do dvou bloků. V prvním bloku je 20 otázek, přičemž na každou otázku jsou ze čtyř nabízených alternativ odpovědi jedna, dvě, tři anebo čtyři správné. Za správně označenou alternativu se přičítá jeden bod. Za označení nesprávné alternativy nebo za neoznačení správné alternativy se odečítá jeden bod. V druhém bloku je 80 otázek, přičemž uchazeč na otázku doplňuje jednoznačnou odpověď. Za správnou odpověď se přičítá jeden bod, za nesprávnou odpověď se neodečítá žádná hodnota. Maximum dosažených bodů v celé písemné zkoušce je 100. Minimální počet bodů pro úspěšné absolvování zkoušky je 30. Jedná se o zkoušení znalostí z oblasti českých a obecných dějin v rozsahu studia na gymnáziu. Délka trvání zkoušky je 60 minut.

 

 

Hudba se zaměřením na vzdělávání (komplet, maior, minor) 

Hodnocené portfolio v přijímacím řízení na program Bc. Hudba se zaměřením na vzdělávání (komplet, maior, minor). Tato část přijímacího řízení probíhá nekontaktní formou – bez osobní účasti uchazeče. Předpokladem je znalost hudební teorie v rozsahu: ZENKL, Luděk. ABC hudební nauky. 8. vyd. Praha: Editio Bärenreiter, 2003. ISBN 80-86385-21-3. Požadované úkony dle scénáře realizuje vždy pouze uchazeč.

 

Digitální portfolio bude obsahovat tyto části:

Vytvoření 2 samostatných souborů s videozáznamy podle daného scénáře a definovaných parametrů.

1. soubor obsahuje část A + B

2. soubor obsahuje jméno a příjmení + část C

 

Část A) Představení uchazeče

Videonahrávka slovního projevu:

a) Jméno a příjmení

b) Studovaná/vystudovaná střední škola, adresa školy

c) Absolvovaná základní umělecká škola/soukromá škola/výuka u soukromého učitele, hudební nástroj/zpěv, počet absolvovaných let

d) Členství v pěveckém sboru, hudební skupině – v minulosti, v současnosti

e) Popište vlastní hudební život – aktivní (účinkování na koncertech, soutěžích - doložte záběrem na program, diplom), pasivní – návštěva koncertů za poslední rok, hudba v domácím prostředí, jaký styl hudby - klasika, pop, rock, country, ….

 

Část  B) Zkouška vokálních dovedností a hudebnosti

Videozáznam zpěvu 1 lidové písně v předepsané tónině:

Uchazeč si vybere pouze 1 z uvedených písní, a to tu, o které si myslí, že jí zazpívá lépe. Píseň zazpívá v zadané tónině (a1= 440 Hz) bez doprovodu a nástrojové opory (tóninu před zpěvem je možné si zadat).

 

Výběr z písní:

a) U panského dvora – D dur (např. https://supernoty.cz/skladby/lidova/u-panskeho-dvora/332?listtype=Grid)

b) Kočka leze dírou –   D dur (např. https://cz.pinterest.com/pin/757730706024906610/)

 

Část C) Zkouška nástrojových dovedností

Videozáznam s hrou na klavír nebo na jiný hudební nástroj (dle volby uchazeče)

 

volba - klavír:

a)   Stupnice, akordy stejnojmenné v dur i v moll (aiolská, harmonická, melodická) - dle vlastního výběru (minimálně však s 1 posuvkou v předznamenání, volbu oznámí uchazeč na videozáznamu před hrou stupnic), hra protipohybem nebo rovným pohybem nebo kombinovaně

b) Etuda nebo technické cvičení (např. výběr z jakékoliv uvedené sbírky: C. Czerny, op. 261, 849, 821, 299..., popř. Cramer)

c) Přednesová skladba do r. 1800 (bez repetic)

d) Přednesová skladba od r. 1800 (z kategorie klasické hudby)

e)  Hra 1 lidové či umělé písně podle akordických značek (např. zpěvník Já písnička) či skladby z oblasti populární nebo jazzové hudby

 

volba - ostatní nástroje:

a) Stupnice, akordy stejnojmenné v dur i v moll (aiolská, harmonická, melodická) - dle vlastního výběru (s minimálně 1 posuvkou v předznamenání, volbu oznámí uchazeč na videozáznamu před hrou stupnic)

b) Etuda nebo technické cvičení pro zvolený hudební nástroj 

c) Přednesová skladba do r. 1800 (bez repetic) pro zvolený hudební nástroj nebo v transkripci

d) Přednesová skladba od r. 1800 (z kategorie klasické hudby) pro zvolený hudební nástroj nebo v transkripci

 

Náležitosti videonahrávky a pokyny k jeho odevzdání:

Uchazeč zašle odkaz nebo odkazy na 2 soubory s videozáznamy podle daného scénáře a definovaných parametrů. První soubor videa obsahuje Představení uchazeče a Zkoušku vokálních dovedností a hudebnosti. Druhý soubor videa obsahuje jméno a příjmení a Zkouška nástrojových dovedností. Uchazeč před hrou oznámí název a autora hrané skladby. Videonahrávky musí kontinuálně zabírat obličej a ruce uchazeče na nástroji ze vzdálenosti max. 2,5 metru, rozlišení obrazu min. 800x600 obrazových bodů, prostorově nezdeformované, formát MOV nebo MP4. Odkazy na soubory budou zaslány do 1. 6. 2021 na e-mailovou adresu: hudba@khk.zcu.cz. Budou uchazečem označeny přiděleným číslem uchazeče a názvem oboru, na který se uchazeč hlásí. Univerzitní číslo uchazeč nalezne na www.eprihlaska.zcu.cz po přihlášení do systému. Každý soubor videa MOV, MP4 nesmí přesáhnout délku trvání videa 10 min. a celkovou datovou velikost 100 MB. Pro sbalení více souborů do jednoho použijte výhradně formát ZIP. Pro snížení datové velikosti, formátu nebo rozlišení videa, lze využít volně dostupných konvertorů

 

K odeslání souborů je možné využít i jakékoliv volně dostupné online úschovny, které podporují stahování zaslaných souborů bez registrace a platby. Uchazeč obdrží nejbližší další pracovní den potvrzující e-mail, že soubory byly v pořádku doručeny a staženy.

Pokud uchazeč potvrzující e-mail neobdrží do 3 dnů, znamená to, že soubory doručeny nebyly a musí daný problém neprodleně řešit kontaktováním sekretářky KHK a zasláním souborů znovu. Správně doručené a stažené portfolio bude potvrzené také zveřejněním čísla uchazeče v seznamu na stránkách FPE KHK v sekci pro uchazeče. S případnými dotazy se může obrátit přímo na vedoucí KHK na adresu: feiferlo@khk.zcu.cz. Akceptovány ale budou pouze soubory a odkazy zaslané  na adresu  hudba@khk.zcu.cz.

 

Hodnocení je komisionální. Soubory budou hodnoceny celkem 40 body. Za část A maximálně 10 bodů, za část B maximálně 30 bodů (15 za nástroj a 15 za zpěv). Za nedodržení stanovených podmínek definovaných v předchozích odstavcích dochází k bodové penalizaci. Uchazeč je v hodnocení zaslaných souborů úspěšný, pokud získá alespoň 18 bodů celkem, min. musí získat 6 bodů z každé části (CV+klavír+zpěv).

 

V případě zjištění podvodného jednání budou sjednány takové kroky, které povedou k nepřijetí uchazeče nebo k pozdějšímu vyloučení ze studia.

 

Přijímací zkoušky nanečisto
Kdy: 24. 3. 2021
Kde: Google Meet, link bude poslán na mailovou adresu z přihlášky po zaplacení poplatku

 

Harmonogram:
do 21.3. 23:59 h. - uchazeč zašle požadované soubory na mailovou adresu hudba@khk.zcu.cz
24. 3. 2021 ve 14.00 hod. on-line, GM – prezence, úvodní slovo
cca 14,10 hod. – komunikace s uchazeči, kontrola zaslaných souborů a případné návrhy na doplnění, či směr přípravy

 

Německý jazyk se zaměřením na vzdělávání 

Povinnou součástí přijímacího řízení je přijímací zkouška v podobě písemného online testu v LMS Moodle, v němž uchazeč může získat max. 60 bodů zodpovězením otázek vztahujících se k textu, který bude na začátku zkoušky uchazeči předložen. Ke každé otázce jsou nabízeny čtyři možnosti, z nichž je vždy právě jedna správná. Jedná se o zkoušení znalostí a kompetencí z oblasti německého jazyka v rozsahu studia na gymnáziu. Délka trvání zkoušky je 60 minut. Za správnou odpověď budou body přičteny, za chybnou odpověď se neodečítá žádná hodnota. Minimální počet bodů pro úspěšné absolvování zkoušky je 20. 

 

Ruský jazyk se zaměřením na vzdělávání 

Povinnou součástí přijímacího řízení na program je přijímací zkouška v podobě písemné zkoušky odborných znalostí. Písemná zkouška odborných znalostí se skládá z 30 otázek. Ze 4 nabízených možností je vždy právě jedna správná. Za správnou odpověď se přičítá jeden bod, za nesprávnou odpověď se neodečítá žádná hodnota. Minimální počet bodů pro úspěšné vykonání přijímací zkoušky je 15. Jedná se o zkoušení znalostí a kompetencí z oblasti ruského jazyka, včetně kulturně-historického přehledu, v rozsahu znalostí úrovně A1 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky. Délka trvání zkoušky je 30 minut.

 

Tělesná výchova se zaměřením na vzdělávání (maior i minor)

Uchazeč o studium programu musí doložit potvrzení od tělovýchovného lékaře na formuláři, který je umístěn na webu fakulty v odkazu Uchazeč-Přijímací řízení.  Uchazeč odevzdá potvrzení před zahájením přijímací zkoušky na KTV.

 

Talentová zkouška předchází písemné zkoušce odborných znalostí. Obě zkoušky se konají v jeden den.

Talentová zkouška se skládá ze 7 disciplin: cvičení prostná, silové schopnosti (muži – šplh bez přírazu, ženy – šplh s přírazem), basketbal, volejbal, běh na 100 metrů, vytrvalostní běh (muži – 1500 metrů, ženy – 800 metrů) a plavání na 100 metrů. Výkon v každé z disciplín bude hodnocen pětibodovou posuzovací škálou. Celkový počet bodů tvoří součet všech bodů z výše uvedených 7 disciplin, tj. maximálně 35 bodů. Uchazeč nesplní talentovou zkoušku, pokud získá ze dvou nebo více disciplin 0 bodů, nebo k některé z disciplin vůbec nenastoupí.

Písemná zkouška odborných znalostí se skládá z 50 otázek. Ze 4 nabízených možností je vždy právě jedna správná. Za správnou odpověď se přičítá jeden bod, za nesprávnou odpověď se neodečítá žádná hodnota. Minimální počet bodů pro úspěšné absolvování zkoušky je 15. Jedná se o zkoušení znalostí z oblasti biologie člověka v rozsahu studia na gymnáziu. Délka trvání zkoušky je 45 minut.

Body z talentové zkoušky a písemné zkoušky odborných znalostí se sčítají. Pro přijetí ke studiu je rozhodné umístění v sestupném pořadí uchazečů podle dosaženého bodového hodnocení. Předpokládá se, že uchazeč s vyšším bodovým hodnocením má vyšší odborné znalosti a pohybové předpoklady. Pokud si uchazeč podá přihlášky na programy Tělesná výchova a sport i Tělesná výchova se zaměřením na vzdělávání (maior i minor), přijímací zkoušku koná jen jednou a její výsledek mu bude započten do obou oborů.

Výtvarná výchova a kultura se zaměřením na vzdělávání (v kombinaci maior/minor)

Povinnou součástí přijímacího řízení na studijní program je hodnocení portfolia prací uchazeče. Tato část přijímacího řízení probíhá nekontaktní formou – bez osobní účasti uchazeče. Uchazeč odevzdá digitální portfolio vlastní výtvarné tvorby podle uvedených podmínek. Toto portfolio bude obsahovat fotodokumentaci 10 výtvarných prací uchazeče libovolnou technikou, je možná například také animace či fotodokumentace prostorových prací apod. Portfolio bude obsahovat i doprovodný komentář v rozsahu max. 1 normostrany. Konkrétní požadavky na obsah tohoto komentáře řeší další uvedené body. 

 

Pokyny ke zpracování digitálního portfolia:

Digitální portfolio i s komentářem bude mít podobu jednoho souboru ve formátu PDF, který bude zaslán do 1. 6. 2021 na e-mailovou adresu: prijimac@kvk.zcu.cz. Soubor bude označen přiděleným číslem uchazeče a názvem oboru, na který se uchazeč hlásí. Univerzitní číslo uchazeče naleznete na www.eprihlaska.zcu.cz po přihlášení se svým rodným číslem a iniciály na úvodní stránce e-přihlášky vedle rodného čísla. Kompletní soubor PDF nesmí mít více jak 15 MB, případné video nebo animace pak bude ve formátu MP4 (délka trvání videa nejvíce 15 min. a datová velikost maximálně 20 MB) Pro sbalení více souborů do jednoho použijte výhradně formát ZIP. 

K odeslání případných souborů animace nebo videa je možné využít jakékoliv volně dostupné online úschovny, která podporuje stahování zaslaných souborů bez registrace a platby. Uchazeč obdrží nejbližší další pracovní den potvrzující e-mail od paní sekretářky M. Šurkalové, že portfolio bylo v pořádku doručeno a staženo a jeho číslo uchazeče se objeví v seznamu na stránkách FPE KVK v sekci pro uchazeče.

 

Pokud uchazeč potvrzující e-mail následující pracovní den neobdrží, znamená to, že portfolio doručeno nebylo, a musí daný problém neprodleně řešit kontaktováním sekretářky KVK a zasláním portfolia znovu. S případnými dotazy se může obrátit přímo na paní sekretářku KVK na adresu: suromar@kvk.zcu.cz. Akceptováno bude pouze portfolio zaslané na adresu prijimac@kvk.zcu.cz

  • Hodnocena bude také vlastní grafická úprava portfolia a dodržení stanovených formálních podmínek.

  • Podrobné pokyny k vypracování doprovodného komentáře předloženého souboru vlastních artefaktů:

  • Popište okolnosti výběru artefaktů a jejich vzniku.

  • Objasněte motivaci k tvorbě. Co vás vedlo k tvorbě předložených artefaktů. 

  • Uveďte, kteří umělci vás inspirovali k tvorbě předložených artefaktů. 

  • Zamyslete se, ke kterým uměleckým stylům má vaše tvorba v jednotlivých případech nejblíže. 

  • Napište seznam výstav – zejména výstav současného umění – které jste v nedávné době navštívili (počítají se i distanční prohlídky přes digitální média) a vyberte ty výstavy, které vás nejvíc zaujaly a stručně zdůvodněte svůj výběr.

  • Objasněte případně mezioborový přesah prací ve vztahu k druhému studijnímu oboru.

  • Uveďte, proč chcete studovat právě na pedagogické fakultě.

 

Podrobné pokyny k tvorbě, výběru i úpravě výtvarných prací:

Vybraných 10 výtvarných prací by mělo prokázat, že uchazeč o studium ovládá různé výtvarné techniky a výtvarné postupy, zvládá perspektivní zobrazování, pro konkrétní obsahy volí vhodnou formu, zvolené práce seřadí ve smysluplný celek a portfolio vhodně graficky upraví. Zvolené práce prokáží invenci uchazeče z hlediska volby námětů tvorby i zpracování, tvůrčí přístup a originalitu řešení výtvarných problémů.

 

Hodnocení je komisionální. Digitální portfolio bude hodnoceno celkem 40 body. Za část výtvarnou bude uděleno max. 25 bodů, za doprovodný komentář uchazeč získá max. 15 bodů. Za nedodržení stanovených podmínek definovaných v uvedených bodech dochází k bodové penalizaci. Uchazeč je v hodnocení portfolia úspěšný, pokud získá minimálně celkem 20 bodů.

Výchova ke zdraví se zaměřením na vzdělávání

Povinnou součástí přijímacího řízení na program je písemná zkouška odborných znalostí. Jedná se o zkoušení znalostí uchazeče ze vzdělávacích oborů Biologie (pouze z tematické oblasti biologie člověka), Výchova ke zdraví, a to v rozsahu učiva čtyřletého gymnázia či vyššího stupně víceletého gymnázia. Test se skládá z 60 otázek. Ze čtyř nabízených možností je vždy právě jedna správná. Za správnou odpověď se přičítá jeden bod, za nesprávnou odpověď se neodečítá žádná hodnota. Minimální počet bodů pro úspěšné absolvování zkoušky je 20. Délka trvání zkoušky je 60 minut.

Občanská výchova se zaměřením na vzdělávání

Povinnou součástí přijímacího řízení na program je písemná zkouška odborných znalostí. Jedná se o zkoušení znalostí uchazeče z oblasti základů společenských věd vycházející z Rámcového vzdělávacího programu pro gymnázia - vzdělávací oblasti Člověk a společnost. Test se skládá z 80 otázek a obsahuje uzavřené i otevřené otázky. V uzavřených otázkách bude vždy možná jen jediná správná odpověď. Za správnou odpověď se přičítá jeden bod, za nesprávnou odpověď se neodečítá žádná hodnota. Minimální počet bodů pro úspěšné absolvování zkoušky je 25. Délka trvání zkoušky je 60 minut.

 

 

Pro přijetí ke studiu je rozhodné umístění v sestupném pořadí uchazečů podle dosaženého bodového hodnocení. Předpokládá se, že uchazeč s vyšším bodovým hodnocením má vyšší odborné znalosti.

 

Termín konání přijímacích zkoušek:

1. až 7. červen 2021.

Místo a čas konání přijímací zkoušky budou zveřejněny do 20. 5. 2021 ve volně dostupném úložišti webu fakulty ve složce Uchazeč. Písemné pozvánky k přijímací zkoušce fakulta nezasílá. Náhradní termín přijímací zkoušky je 14. července 2021. Náhradní termín je uchazeči poskytnut pouze v odůvodněných případech (zpravidla zdravotní důvody, maturitní zkouška, termínová kolize přijímacích zkoušek, zahraniční dovolená). O náhradní termín žádá uchazeč písemně na adrese Studijní oddělení FPE, Veleslavínova 42, 306 14 Plzeň nejpozději do pěti dnů od řádného termín přijímací zkoušky. O poskytnutí náhradního termínu rozhoduje děkan.

 

Uchazečům, kteří se neumístili ve skupině přijatých studentů, zašle fakulta rozhodnutí děkana o nepřijetí ke studiu.

 

Uchazečům, kteří se nedostavili k vykonání přijímací zkoušky, zašle fakulta rozhodnutí o zastavení přijímacího řízení.

 

Nahlížení do materiálů podle § 50 odst. 6 zákona o vysokých školách bude uchazečům umožněno 28. 6. 2021 od 14 do 18 hodin v budově děkanátu FPE ZČU v Plzni.

test
bottom of page